Kāpēc patiesībā padomju laika dzīvokļos vannas istabā ir logs

Daudzi cilvēki, kas dzīvo vai ir apmeklējuši padomju laikā būvētās vecās dzīvokļu ēkas, noteikti ir ievērojuši un aizdomājušies, kāpēc šādās mājās ir logs starp vannas istabu un virtuvi.

 

Kāpēc tas tika izveidots? Par to mēs pastāstīsim tālāk.

 

Fakts ir tāds, ka Hruščovkās virtuves un vannas istabas vienmēr atradās blakus, tāpēc, lai ietaupītu naudu, bija iespējams izveidot vienu ūdens un notekūdeņu novadīšanas sistēmu.

Atbilde uz jautājumu, kāpēc padomju dzīvokļos vannas istabās bija logs, ir vienkārša – tas tika darīts, lai taupītu enerģiju. Gaisma no virtuves, kas ieplūda caur logu, nodrošināja apgaismojumu tualetē vai vannas istabā, samazinot nepieciešamību izmantot elektrību. Turklāt, ja notika elektrības padeves pārtraukums, šāds logs varēja kalpot kā papildus gaismas avots.

 

Turklāt ir vēl viens mazāk acīmredzams iemesls, kāpēc padomju dzīvokļos bija logs starp vannas istabu un virtuvi. Logs tika izveidots kā tehnisks caurums drošības nolūkos – gāzes sprādziena gadījumā spiediena vilnis varēja izplūst caur šo logu, tādējādi aizsargājot nesošās sienas no bojājumiem.

Kāpēc tika izveidots logs starp vannas istabu un tualeti – vienkāršs skaidrojums

Arī atbilde uz jautājumu, kāpēc vannas istabā bija logs uz tualeti, ir pavisam vienkārša un praktiska. Tas palīdzēja atbrīvoties no mitruma un visa veida pelējuma, kas tā dēļ veidojās. Kad vannas istabā uzkrājās tvaiks un gaiss kļuva ļoti mitrs, varēja atvērt iekšpusē esošo logu, lai ātri un efektīvi izvēdinātu telpu.

Leave a Comment